Motorinde ikinci zam, Benzin fiyatlarında yeni zam bekleniyor

Sıradaki içerik:

Motorinde ikinci zam, Benzin fiyatlarında yeni zam bekleniyor

e
sv

Eidos Montreal, Deus Ex Projesini İptal Etti

30 Ocak 2024 23:20
avatar

Selim

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün


Eidos Montreal, Deus Ex projesinin iptali ederek 97 çalışanını işten çıkardı. Bu durum, Embracer Group’un yeniden yapılandırma planları ile bağlantılı.

Eidos Montreal tarafından yapılan açıklamada, Deus Ex projesinin iptali sonucu stüdyoda çalışan 97 kişinin işini kaybettiği doğrulandı. 2022 itibarıyla stüdyoda 481 kişinin çalıştığı belirtilirken, bu durumun stüdyonun yakın tarihli ekonomik zorluklar ve Embracer Group tarafından duyurulan yeniden yapılandırma süreci ile ilişkili olduğu ifade edildi.

Eidos Montreal, Deus Ex Projesinin İptaliyle 97 Kişiyi İşten Çıkardı

Stüdyonun sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, “Eidos Montreal’deki ekiplerimiz, 17 yıl boyunca derin hikaye anlatımı ve yenilikçi oyunlarla sektördeki en sevilen markalar üzerinde çalıştı. Ürettiğimiz çok ödüllü deneyimlerle gurur duyuyoruz ve ekibimizin her bir üyesinin tam kapasiteyle çalıştığını biliyoruz,” denildi.

Eidos Montreal, Deus Ex Projesinin İptaliyle 97 Kişiyi İşten Çıkardı

Açıklamada, “Stüdyomuz, küresel ekonomik durumdan, sektördeki zorluklardan ve Embracer’ın duyurduğu kapsamlı yeniden yapılanmadan etkilendi. Destek, yönetim ve geliştirme ekiplerinden 97 kişinin işten çıkarılmasına karar verildi,” ifadelerine yer verildi.

Stüdyo, etkilenen personelin iş bulmalarına yardımcı olmak için her türlü çabayı gösterdiklerini ve ekibin refahının öncelikleri olduğunu belirtti. Ayrıca, oyuncuların keyif alabileceği oyunlar yaratma konusundaki taahhütlerinin devam ettiğini vurguladı.

Embracer, yeniden yapılandırma sürecinin Mart ayı sonuna kadar devam edeceğini ve bu sürecin öncelikle etkilenen çalışanlara odaklanarak yerel düzeyde yürütüleceğini açıkladı. Şirket, piyasayı düzenli olarak güncellemeye devam edeceğini ve bir sonraki üç aylık raporunun 15 Şubat’ta yayınlanmasının planlandığını belirtti.

İncelemeyi beğendiyseniz yorumlarınızı esirgemeyin.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli