Son Gelen Zamlar Nedir?

Sıradaki içerik:

Son Gelen Zamlar Nedir?

e
sv

İYİ Parti’den İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne zayıf karne

27 Ocak 2024 16:01
avatar

ihsan

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

2023-2024 Eğitim Döneminin ilk yarıyılını tamamlamasının ardından, İYİ Parti Odunpazarı İlçe Başkanı Gürol Yer, Milli Eğitimin karnesinin zayıflarla dolu olduğunu belirtti.

2023-2024 eğitim döneminde öğrencilerin tatile girdiklerini hatırlatan Gürol yer, Eskişehir Milli Eğitiminden sorumlu olanların karnelerinin ise kırıklarla dolu olduğunu dile getirdi. Yer, “Eskişehir Anadolu Lisesi gibi bu şehrin en başarılı çocuklarının kazandıkları bir okul yönetimsel beceriksizlik sonucu darmadağın edilmiştir. Çocuklarımız Aşağısöğütönü bölgesinde bulunan bir okula adeta sürülmüşlerdir” dedi.

Belirsizlik var

Gürol yer, “Bizim sorumluluk alanımız olan Odunpazarı İlçemizde ise durum daha vahim görülmektedir. Emek Mahallemizde olmayan lise için ne yapıldığı hala belirsizdir. Odunpazarı tarihi bölge dahilin de 6 mahallemizin çocuklarının gideceği bir okul yoktur. Malhatun İlkokulu yıkılmış, Turan İlkokulu boş tutulmaktadır. Dr. Mustafa Çamkoru Orta Okulu boşaltılmış öğrencileri Mahalledeki Şehit Mehmet Taş İlkokulu ilave binasına nakledilmiştir. Osmangazi ve Sümer Mahallesi arasında bulunan Orhangazi Ortaokulu önce ismi Osmangazi Ortaokulu yapılmış. Porsuk İlköğretim Okulu Boşaltılmış öğrencileri değişik okullara dağıtılmış durumdadır. Tüm bunlar sonucunda biz Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bir karne verseydik, kesinlikle tüm notları başarısız olurdu” diye konuştu.

İçeriğimizi beğendiyseniz yorumunuz esirgemeyin.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli