Bakan Şimşek’ten kira artışı sorusuna yanıt

Sıradaki içerik:

Bakan Şimşek’ten kira artışı sorusuna yanıt

e
sv

Son Ankette Sürpriz Sonuçlar! İşte Siyasi Partilerin Güncel Performansı

12 Şubat 2024 13:09
avatar

ihsan

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Son MetroPOLL Araştırma Şirketi’nin “Bu pazar bir seçim olsa” anketi, Türkiye’deki siyasi partilerin mevcut seçmen desteğini ölçmek için yapıldı. Ankette, katılımcılara “Bu pazar bir milletvekili seçimi olsa hangi siyasi partiye oy verirsiniz?” sorusu yönlendirilerek, partilere olan destek seviyeleri belirlendi. 

Ankete göre, AK Parti’nin oy oranı 34.6 puan ile ilk sırada yer alırken, CHP’nin puanı 25.1 olarak tespit edildi. Bu sonuçlar, AK Parti’nin hala en çok destek gören parti olduğunu ve CHP’nin ikinci sırada yer aldığını gösteriyor.


Bir ayda dokuzuncu: Antalya’da sahile yine ceset vurdu

Anket sonuçlarına göre, 14 Mayıs sonrası AK Parti, İYİ Parti ve DEM Parti’nin oylarını artırdığı görüldü. Ancak, CHP’nin puanında bir artış gözlenmemiş, MHP ve Yeniden Refah Partisi’nin oylarında ise azalma yaşanmış.

Diğer partilerin oy oranlarına baktığımızda, MHP’nin yüzde 9, DEM Parti’nin yüzde 10.3, Zafer Partisi’nin yüzde 3.2, TİP’in yüzde 1.3, Memleket Partisi’nin yüzde 0.6 ve diğer partilerin ise yüzde 3.9 olduğu belirlendi.

Anketin 14 Mayıs 2023 seçim sonuçlarıyla karşılaştırıldığında, AK Parti, İYİ Parti ve DEM Parti’nin oylarının arttığı görülürken, CHP, MHP ve Yeniden Refah Partisi’nin oylarının azaldığı ortaya çıktı. Bu durum, siyasi sahnedeki dinamikleri, seçmen tercihlerini ve parti performanslarını değerlendirmek için önemli bir gösterge olarak kabul edilebilir.

İçeriğimizi beğendiyseniz yorumunuz esirgemeyin.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli