Enflasyonla Mücadele Kapsamında Su Fiyatlarında Önemli İndirim

Sıradaki içerik:

Enflasyonla Mücadele Kapsamında Su Fiyatlarında Önemli İndirim

e
sv

Toplantı sona erdi: Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni kararları açıklıyor

12 Şubat 2024 19:21
avatar

ihsan

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Üç saat on beş dakika süren toplantı, ülkenin karşı karşıya olduğu önemli meseleleri masaya yatırdı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın liderliğindeki bu toplantı, öğretmen atamalarından ekonomik durumun gözden geçirilmesine, savunma sanayii ile ilgili stratejik adımların atılmasına kadar geniş bir yelpazede konuları kapsadı.

Alınan Kararlar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, toplantının ardından alınan kararları duyurmak üzere kameraların karşısına geçti:

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamaları:
81 vilayetimizin yanı sıra dünyanın farklı ülkelerinde bizi takip eden tüm vatandaşlarımızı selamlıyorum. Kabine toplantımızda ekonomi, eğitim, terörle mücadele ve dış politika başta olmak üzere pek çok kritik konuyu gündeme aldık. Deprem bölgesindeki çalışmalar kabine gündemimizin en önemli başlığıydı. Yaklaşan yerel seçimlere ilişkin hazırlıkları da gözden geçirdik. Güvenlik boyutu başta olmak üzere seçim sürecini değerlendirdik.

Ülkemizi büyütme mücadelemizi sürdürüyoruz. Türkiye hedefleri doğrultusunda kararlılıkla ilerliyor. İstihdamda olumlu hava devam ediyor. Türk lirası varlıklara yönelik talebin de yükselmesiyle ülkemiz risk primindeki düşüş devam ediyor. Önümüzdeki dönemde, ekonomi programımızın müspet yansımalarını, enflasyon başta olmak üzere diğer alanlarda net bir şekilde göreceğiz.


Ev Sahiplerine Vergi Yükü ve Kiralarda Kontrol! Merkez Bankasından Çözüm Önerileri

TURİZMDE REKOR GELİR

Turizm gelirimiz bir önceki yıla göre yüzde 17 arttı. Turizmde 2023 senesi tarihimizin en iyi sezonu oldu. Turizm gelirimiz 54 milyar 315 milyon dolara yükseldi. Ziyaretçi sayısı 57 milyon kişiyi buldu. 2024 için hedefimiz 60 milyar dolar turizm geliri 60 milyon ziyaretçidir. Ocak ihracatımız 20 milyar dolar oldu. Tarihimizin en yüksek ocak ayı ihracat tutarına ulaştık.

UZAY MİSYONU

Milli Uzay Programımız kapsamında bir ilki gerçekleştirerek insanlı uzay misyonunu başarıyla gerçekleştirdik. Alper Gezeravcı Uluslararası Uzay İstasyonu’ndaki görevlerini ve bilimsel deneyleri tamamlayarak ülkemize döndü.

F-16 SÜRECİ

ABD ile bir süredir yürüttüğümüz F16 talebimizin olumlu sonuçlanmasından memnuniyet duyuyoruz. İnşallah Türk savunma sanayi bundan sonra daha hızlı yol alacaktır.

TERÖRLE MÜCADELE

Türkiye uyguladığı terörü kaynağında yok etme stratejisiyle bölücü terör örgütünü dar bir alana hapsetmiştir. Türkiye Irak’ın toprak bütünlüğü ve egemenliğine saygılıdır. Iraklı kardeşlerimizden haklı beklentimiz Irak topraklarının ülkemize yönelik terör eylemlerinde bir üs olarak kullanılmasına izin vermemeleridir. Ne pahasına olursa olsun güney sınırımızda bir ‘teröristan’ kurulmasına izin vermeyeceğiz. Yaz aylarında Pençe Harekat bölgesindeki tahkimatımızı önemli ölçüde tamamlamış olacağız, böylece çok daha etkin tedbirleri alma imkanına kavuşacağız. Terör örgütü mensuplarını, nerede bulursak orada kafalarını ezmeyi, bu amaçla oluşturulan altyapıları imha etmeyi sürdüreceğiz. Terörün yok edilmesi, Irak’la hayata geçirmeyi planladığımız Kalkınma Yolu Projesi için de önemlidir.

Önümüzdeki aylarda 4 ayrı proje kapsamında, 34 kilometrenin üzerinde uzunluğa ve 18 istasyona sahip raylı sistemi İstanbul’a kazandıracağız.

Depremzede kardeşlerimizi en kısa sürede güvenli, huzurlu, dayanıklı yuvalarına kavuşturmak için gece gündüz koşturuyoruz. 5 ilde kuralarını çekerek hak sahiplerini teslim ettiğimiz konut ve köy evi sayısı 31 binin üzerindedir. İki ay içinde 75 bin klonut teslim edilecek. Yıl sonuna kadar hedefimiz 200 bin evi vatandaşlarımıza teslim etmektir. Ardından bu sayıyı süratle 390 bine ulaştıracağız. Aile ve Gençlik Fonu ile ilgili mevzuat çalışamları tamamlandı. 15 Şubat’ta başlıyor. Depremzede gençlerimizin yuva kurmalarına yardımcı olacağız.

Son 10 yıldır her seçim dönemi öncesinde olduğu gibi 31 Mart seçimleri öncesi milletimizi huzursuz edecek görüntüler art arda gelmeye başladı. Her türlü provakatif oyun yeniden devreye sokuldu. Heveslerini kursaklarında bırakacak, güven ortamını bozmak isteyenlere fırsat vermeyeceğiz.

İçeriğimizi beğendiyseniz yorumunuz esirgemeyin.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli